تمیزکردن دندانها و لثه‏

By: | Tags: | Comments: 0 | بهمن ۱۱ام, ۱۳۹۵

بسیار راحت می توان این کار را نمود . شش دندان جلویی چهار سطح ، دندان های آسیا پنج سطح دارند سطوح داخلی ، خارجی ، جلویی و عقبی را همه ی دندان ها دارند و سطوح جونده مختص دندان های آسیا است .
سطوح داخلی ، حارجی و جونده را می توان با مسواک تمیز نمود و سطوح . جلویی و عقبی دندان ها بوسیله ی نخ باید نظافت نمود
اما مسواک و نخ چگونه از ایجاد پوسیدگی جلوگیری می کنند. برای جواب دادن به این سوال باید مفهوم پلاک را بفهمیم. پلاک عبارتست از تجمع میکروب بر روی دندان ها و یا بافت های اطراف دندان . این میکروب ها قند را می گیرند و اسید دفع می کنند و به واسطه ی وجود این اسید دندان از بین می رود.
به عقیده ی اکثر کسانی که ما از آنها سوال کرده ایم ، هدف زدن نخ و مسواک کردن برداشت مواد غذایی از بین دندان ها است . البته این هدف فرعی ما است ‌ و هدف اصلی برداشتن پلاک از روی دندان ها است .

دندان ها را دو بار در روز مسواک کنید.

از خمیر دندان های حاوی فلوراید استفاده کنید.

سعی کنید بعد از خوردن شیرینی و یا موادغذایی شیرین حتماً مسواک کنید.

. یک بار در شبانه روز نخ بزنید

بهترین زمان مسواک کردن آخر شب قبل از خوابیدن و صبح می باشد ولی مهمتر از انکه چه موقع مسواک بزنیم ، این است که حتماً در شبانه روز ۲ بار مسواک بزنیم ، پس اگر قرار است کسی به دلیل اینکه شب ها خوابش می آید و یا صبح ها عجله دارد مسواک نکند ، بهتر است ساعت دیگری از روز را برای ‌ ‌ این کار در نظر بگیرد
بهترین زمان نخ زدن آخر شب است . برخی می گویند قبل از مسواک و برخی می گویند پس از مسواک ، به عقیده ی برخی فرقی ندارد.

‌ چگونه مسواک و نخ بزنیم؟

جواب این دو سوال ساده است ولی بهتر است جواب را عملی ببینید ، برای درک بهتر روش مسواک و نخ زدن می توانید با گرفتن وقت قبلی به مطب ما ‌ . مراجعه نمایید آدرس در صفحه ی تماس است.
ممکن است به زودی یک CD تحت عنوان چگونه دندان ها یمان را تمیز کنیم به زبان فارسی ارائه کنیم ، در صورت تمایل به دریافت آن ، برایمان یک نامه ‌ ‌ بنویسید info@drmortazavi.ir

سوال خود را بپرسید